Młodzieżowy Klub Sportowy Żory - strona nieoficjalna

Prezes Klubu MKS Żory

pon.

Klasy sportowe MKS Żory

Klasy sportowe piłki nożnej Szkoły Podstawowej Nr 13 Mistrzostwa Sportowego  im. Polskich Olimpijczyków w Żorach

Młodzieżowy Klub Sportowy Żory w ramach zawartej umowy ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 13 Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Żorach na os. Pawlikowskiego.

Współpraca dotyczy organizacji, powoływania i prowadzenia klas sportowych piłki nożnej chłopców, klasy są powoływane i tworzone w Szkole Podstawowej nr 13 .

Od września 2011 r. są to klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) w SP 13 Żory .

Obecnie w SP 13 funkcjonuje klasa IV SMS, V SMS i VI SMS, VII SMS, VIII SMS .

W ramach działania klasy sportowej SMS uczniowie/zawodnicy MKS-u Żory mają 16 godzin zajęć wychowania fizycznego w tygodniu. 4 godziny obejmują zajęcia wychowania fizycznego z podstawy programowej danego etapu nauczania. Pozostałe 12 godzin to zajęcia specjalistyczne z piłki nożnej prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego i równocześnie licencjonowanych trenerów piłki nożnej MKS-u Żory.

Prowadzone są również specjalistyczne zajęcia dla bramkarzy z poszczególnych roczników.

Nabór oraz rekrutacja do klas SMS odbywa się w miesiącach kwiecień – czerwiec. Kandydaci do klas sportowych muszą wykazać się wysoką sprawnością podczas testów sprawności fizycznej i testów specjalistycznych z piłki nożnej oraz wysoką średnią ocen przedmiotowych i co najmniej dobrą oceną z zachowania.

Bardzo dobrym przygotowaniem dziecka do klas SMS piłka nożna jest szkolenie dzieci już od 5 roku życia w grupach naborowych (Skrzatach, Żakach i Orlikach) MKS-u Żory.

Nabór do wszystkich oddziałów SMS piłka nożna w SP 13 odbywa się przez cały rok.

Każda klasa sportowa/drużyna MKS Żory bierze udział w rozgrywkach mistrzowskich Śląskiego Związku Piłki Nożnej Katowice Podokręgu Rybnik. Obowiązkowo uczniowie biorą udział podczas ferii zimowych i wakacji letnich w obozach i turniejach piłkarskich.

Klasy sportowe to niezwykła szansa na prawidłowy rozwój psychofizyczny dla chłopców, których pasją jest piłka nożna.

Dzieci są przygotowywane do klas sportowych podczas zajęć w grupach naborowych MKS-u Żory już od 5 roku życia.

PARTNERZY i SPONSORZY

Znalezione obrazy dla zapytania rafał grząśko

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

1. RODZICE ZAWODNIKÓW